Basında Biz

Alo beni eve götürür müsünüz?

egedesonsoz.com

İzmir'in Çeşme ilçesinde, eğlence sonrası alkollü araç kullanmak istemeyen vatandaşlar için "Alo Vale" servisi hizmete girdi.

İngiltere'de gördüğü "Alo Vale" sistemini İstanbul'da uygulayan girişimci Hilay Büyükbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yaz Çeşme'de bazı eğlence mekanlarında çalışmaya başladıklarını söyledi.

Büyükbaş, bu mekanlarda alkol aldıktan sonra konakladıkları yere otomobilleriyle gitmek istemeyen vatandaşların rezervasyon görevlisini arayarak yardım istediğini belirterek, "Görevli arkadaşlarımız da katlanabilir motosikletleriyle müşteriye ulaşıyor. Motosikletini katlayıp arabanın bagajına koyuyor ve o kişiyi kalacağı yere götürüyor. Kendi motosikletiyle de geri dönüyor. Burada müşterilerimizden mesafeye göre ücret alıyoruz" dedi.

Çeşme Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma ekiplerinden büyük destek gördüklerini de vurgulayan Büyükbaş, şöyle konuştu:
"Aya Yorgi, Dalyanköy ve Alaçatı'da 10 motosikletli görevli arkadaşlarımız müşterilerimize vale hizmeti vererek olası bir trafik kazasına bir anlamda engel oluyorlar. Bize gelen taleplere göre araç ve görevli sayısını 20'ye çıkarmayı planlıyoruz. Ayrıca müşterilerimiz hizmet aldıkları sürede yolculukları boyunca sigorta ettiriliyor. Şoför ekiplerimiz de özel eğitimlere tabi tutularak sertifikalı arkadaşlarımız. Fiyat aralığımız ise en kısa mesafe 25 TL, en uzak mesafe ise 90 TL olarak belirledik. Türkiye'nin en büyük sorunlarından birisi de trafik terörü. İşte biz burada devreye giriyoruz."

Yazının orjinali