Basında Biz

İnovatif bir vale hizmeti

franchise.com.tr

Otomobilini çeşitli nedenlerle kullanamayacak olan kişilere özel şoförlük vale hizmeti veren Alovale, Hilay Büyükbaş adlı kadın girişimci tarafından Türkiye’de kurulan bir sistem. Şu an için yalnızca İstanbul içinde hizmet veren Alovale’nin yoğun talep alması nedeniyle Türkiye’nin çeşitli illerine franchising ile yayılmayı hedefliyor.

Alovale otomobilini çeşitli nedenlerle kullanamayacak olan kişilere özel şoförlük, vale hizmeti veren bir sistem. 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezini arayan müşterilerin hizmeti almak istediklerini saatte bulundukları adrese şoförler gidiyor. Yurtdışından getirilen motosikletler katlanıp özel kılıflı çantasına konarak müşterinin aracının bagajına yerleştiriliyor. Şoför üzerindeki tulumunu çıkararak takım elbiseli ve kravatlı görünümüyle şoför koltuğuna geçiyor ve müşteriye istediği adrese bırakıyor. Ayrıca şoför istediği saat kadar refakat ediyor. İşi bittikten sonra da tekrar motosikletine binerek geri dönüyor.

Bu sistemi yurtdışı seyahatinde arkadaşının tavsiyesiyle kullanarak keşfeden Hilay Büyükbaş, inovatif bir fikir olan hizmeti Türkiye’ye de getirdi. Müşteriler yolculuk ettikleri süre içinde Alovale tarafından sigorta altına alınıyor. Şoför ekibinin bu alanda özel eğitimlere tabi tutulduğunu ve sertifikalı olduğunu anlatan Büyükbaş “Bu hizmet, lüks ve pahalı gibi görünse de taksi ücretiyle kıyaslanacak kadar ucuz. En kısa mesafe 25 lira, en uzun mesafe 90 lira” diyor.

Yazının orjinali